Цикл уроків для 6 класу на тему "Їжа" за підручником О.Карп'юк
Урок №1
Тема Продукти харчування.
Мета: ознайомити
з новим лексичним матеріалом теми «Харчування»; повторити назви продуктів харчування; систематизувати вживання нових
лексичних одиниць; формувати навички письма;
розвивати увагу, мислення,
діалогічне
та монологічне мовлення учнів за темою;
виховувати
вміння спілкуватися один з одним та прагнення учнів до здорового способу життя.
Тип уроку: урок засвоєння
нових знань.
Комплекс використаних
методів (за класифікацією Ю.К.Бабанського):
o словесні: бесіда;
o наочний: слайдова
презентація;
o репродуктивні;
o дослідницький;
o частково-пошуковий;
o змагальний.
Список літературних
джерел:
1.
Навчальна програма для
загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим
вивченням іноземних мов "Іноземні мови. 5-9 класи" ВД
"Освіта" (зі змінами 2015 року, наказ МОН №585 від 29.05.2015). Англійська мова.
2.
Карпюк О.Д. Англійська
мова 6 клас (5-й рік навчання)
(підручник) –
Астон,
2014.
Обладнання: підстановочні
таблиці, картки для самостійної роботи, тематичні малюнки з продуктами, презентація.
Структура уроку
І. Організація класу. Уведення в іншомовну атмосферу (2
хв.).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв.).
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку (2 хв.).
ІV.Усвідомлення теоретичного матеріалу у
процесі практичної роботи
(11
хв.).
V. Закріплення
вивченого (22 хв.).
VІ. Підсумок уроку. (4 хв.).
VІІ.
Домашнє
завдання.
(2 хв.).
VІІІ.
Оцінювання. (1 хв.)
І. Організація класу (для роботи
в 3 групах). Уведення в
іншомовну атмосферу.
T:Hello, friends. How are you today? I can see
you feel really healthy now. What do you do to be healthy? Do you eat fruit? Do
you like sport? Ok!!!!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Today we are going to speak about
food. We'll discuss why you need food and which food is good for health and
which is not very good. You'll revise the vocabulary on the topic and learn
some new words.
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань
уроку.
T: Look at the saying on the blackboard and try to guess the theme of our today’s
lesson.
We eat to live
but do not live to eat.
ІV. Усвідомлення
теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи.
1. Фонетична розминка.
The first task is to do phonetic exercises. (The
pupils repeat the words on the slide. It helps to learn pronunciation)
Slide 1
2. Мовна розминка
T:
Well, here I have some more sayings:
An apple a day keeps the doctor away.(Хто яблуко в день з їдає ,той у лікаря не буває)
Good health is
above wealth.( Гарне
здоров'я краще
за багатства).
Ok Open your exercise-books , write down the date….
And copy from the board the saying.
3. Повторення вивчених
лексичних одиниць.
Warming –up: The
next task for you is to match the parts of the words. Look at slide and watch the
parts of the words.
(The pupils do the exercise on the slide. It’s used to
revise the words on the topic)
Slide 2
Slide3
На дошку: Read, try to write and
translate the words:
[ gril ] [ frai ]
[ boil ] [ fu:d]
[ stju: ] [ su:p ]
[ sti:m
] [ ‘faibə ]
4. Уведення лексичних
одиниць.
Бесіда
T:
What is a carrot, potato, tomato, cucumber?
Ps:
Vegetables.
T:
What is a banana, pear, orange, plum, apple?
Ps:
Fruits.
T:
And what about coffee, tea, milk, juice?
Ps:
Drinks.
T:
You have the list of food and drinks. Say what you like and what you don’t
like.
(Скажіть, які продукти
вам подобаються, а які ні.)
e.
g. I like ____ but I don’t like____ .
ice-cream chocolate
rice tea
milk fruit
bread cheeseburger
banana spaghetti
egg biscuit
(Possible answers: I like bananas, but I don’t like grapes.
I really like orange juice.
I don’t like onion very much.
V.
Закріплення вивченого.
1.
Робота в групах.
Виконання завдання
на картках.
Учні отримують картки,
на яких подані слова за темою «Харчування». Учні повинні розподілити продукти
харчування на два стовпчики: рослинного та тваринного походження. По закінченні
виконання завдання учні називають, які слова вони записали у відповідні
стовпчики, та обговорюють, чому саме їх вони вписали.
Т: Look at the words on your cards. What are these? Divide these products
into two groups: those which come from plants and those which come from
animals.
Write down the words
into the correct column.
sugar, milk, banana, rice, cheese, sausage, pizza, chips, potato, omelet, meat, fruit salad, coffee, butter, eggs,
porridge, yoghurt, mayonnaise, popper, peas, Jam.
Food that comes from plants:____
Food that comes from
animals:___
2.Фізкультхвилинка.
Hands up! Hands to the sides!
Hands
down! Hands up!
Roll,
roll, roll your hands as slowly as you can
Roll,
roll, roll your hands as quickly as you can
Rub,
rub, rub your hands as slowly as you can
Rub,
rub, rub your hands as quickly as you can
3. Лексична гра.
Клас розподіляється на дві команди, члени яких по черзі називають
будь-які продукти, а учні іншої команди відповідають Food that comes from plants /
animals. За кожну правильну відповідь надається один бал. Перемагає команда, яка
отримає більше балів.
4. Індивідуальне завдання на уважність (учні відповідають по черзі ланцюжком).
WORD STUDY
Then I’ll show you the slide and you’ll try to guess
the word on it. (The pupils guess the
words on the slide. It helps to keep new words in mind more effectively)
Slide
4 Slide 5
Tell me, what is missing on this slide? (The pupils find the missing word on the slide. It is
for practice the word study)
T:
As you see, you like not only healthy
food but unhealthy one either.
5.
Робота
в парах.
T:
Your friend has some problem with his/ her teeth, give him/ her advice.
VITAMIN
|
FOOD
|
LACK OF VITAMIN HARMS
|
A
|
Dark green vegetables, carrots, eggs,
|
Skin, eyes,
|
B
|
Meat, eggs, chicken, nuts, green vegetables
|
Heart, nerves
|
C
|
Fruit(especially oranges and lemons), tomatoes, dark
green vegetables
|
Teeth, blood,
bones
|
D
|
Fish , oil, eggs
|
Bones, teeth
|
e.g. If you have some problem with your teeth you should
eat fruit, especially oranges and lemons, eggs and fish.
(Учні отримують листки з назвою проблеми і в парах працюють над
порадами).
Grammar practice (учні виконують завдання,
обмінюються, перевіряють
(взаємоперевірка), обговорюють
виконання класом).
6.
Завдання творчого характеру на розвиток
письма.
Task 1. Read and complete the recipe for tea. Write down it
using the words: boil, fill, warm, put, pour.
____ the kettle with
water. ____ the water. ____ the teapot. ____ one teaspoon of tea per cup into
the teapot. ____ hot water. Brew from 5 to 8 minutes.
Task 2. Read the words and
circle the odd word:
cheese, sausage, sandwich, to boil;
cheese, ice-cream, sour cream, eggs;
to cut, to boil, to mix, bread.
Task3. Fill in the gaps in
the words.
Br__ __d, c__tlet, ch__ __se, s__lt, sug__ __,
but__er, m__at, ri__e.
(bread, cutlet, cheese, salt, sugar, butter, meat,
rice)
7. Гра «Відгадай»
T: Let’s play a
puzzle-game “Magic box”. You can take and guess puzzles from this box and write
out correct answer.
Puzzle 1
It can be red or
green or yellow. It grows on the tree in the garden. It is tasty in autumn
and in winter. What is it? (apple, banana, cherry)
|
Puzzle 2
It is tasty, when it
is green. It grows in the kitchen garden. People like to eat it with tomatoes
in salad. What is it? (potato, cucumber, cutlet)
|
Puzzle 3
It is orange and
sweet. It is a fruit. People like to eat and drink this fruit’s juice. What
is it?
(banana, lemon,
orange)
|
Puzzle 4
It is sweet. It is
tasty. Children like to eat it very much. What is it? (soup, fish,
chocolate)
|
8. Розвиток навичок читання.
Mother: Mike, breakfast is ready. Hurry up, please!
Mike: Well, Mom, I’m here.
Mother:
What do you want to eat?
Mike:
I want a cup of tea and some cheese.
Mother:
Do you want some milk?
Mike:
Yes, please.
Mother:
All right! Sit down and eat.
Mike:
Thank you, Mom.
Let’s
discuss the dialogue. Answer my questions, please.
VІ. Підсумки уроку.
You
have the chain of letters. How many words can you find in this chain? There are seven words here.
Good luck!(The pupils try to find the
words in the chain. It helps to check if all the material has been learnt)
Slide
7 Slide 8
Appendices to the lesson
DO YOU LIVE A HEALTHY
LIFE?
Put “√” if you do it
and “χ” if you don’t.
·
You get up early.
·
You do morning exercises.
·
You don’t eat cakes and sweets for breakfast.
·
You don’t eat chips and drink Coke.
·
You always eat soup for dinner.
·
You visit your dentist regularly.
·
You don’t play a computer more than an hour.
·
You clean your room every day.
·
You go for a walk every evening.
·
You don’t watch TV late at night.
·
You visit some sports club.
·
You don’t go to bed late.
Count your points: “x”
= 0 and “√” = 2.
Results:
24-20 You are a very healthy and active person.
Congratulations!
18-14 You do your best to be healthy. But try to
plan your free time better.
12-8 Don’t be so lazy! You have to change your
way of life right now
6-0 You have lots of problems with your friend.
Because they think you are boring. Look through the test again – these advices
can help you!
VІІ.
Домашнє завдання: для всіх – вивчити
слова; до 9 б. - p.92 ex.1, p.94 ex .4; 10-12 б. – скласти невелику розповідь (6-7
речень) про власний здоровий спосіб життя.
VІІІ.
Оцінювання.
Today we’ve learnt and
revised the words on the topic “Food” . We’ve done a lot of activities. What have we
done today?
Have you got any
difficulties with the topic? Let’s discuss them. You’ve worked very well today.
Your marks are______.
Урок №2
Тема Фрукти та овочі.
Мета: ознайомити учнів з новими
назвами фруктів та овочів, повторити назви продуктів харчування;
систематизувати вживання нових лексичних одиниць;
розвивати фонематичний слух, увагу, мислення, діалогічне мовлення учнів за темою, вдосконалювати
роботу пам׳яті;
виховувати
розуміння важливості володіння іноземною мовою, культуру харчування.
Тип уроку: урок комбінований.
Комплекс використаних методів (за класифікацією Ю.К.Бабанського):
o словесні: бесіда;
o наочний: слайдова презентація;
o частково-пошуковий;
o репродуктивний;
o змагальний.
Список літературних джерел:
1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних
закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов
"Іноземні мови. 5-9 класи" ВД "Освіта"
(зі змінами 2015 року, наказ МОН №585 від 29.05.2015). Англійська мова.
2. Карпюк
О.Д. Англійська мова 6 клас
(5-й рік навчання)
(підручник) –
Астон,
2014.
Обладнання: підручник, тематичні картки із зображенням фруктів та
овочів; презентація, пластмасові фрукти та овочі, корзини, кросворд.
Структура уроку
І. Повідомлення теми, мети і завдань уроку та формування мотивації навчання.
(5 хв.)
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
(10 хв.)
ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу. ( 12 хв.)
ІV. Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань. (12 хв.)
V. Підсумки уроку.
(4 хв.)
VІ. Повідомлення
домашнього завдання. (2хв.)
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Повідомлення теми, мети і завдань уроку та формування мотивації учнів.
Організаційний момент
Good morning! Nice to see you! Hello! How is life? Hi! How are you getting on? Today we will learn new words and try to use them in our speech. We'll discuss why you need fruit and
vegetables. You'll revise the vocabulary on the topic and learn some new words.
Фонетична розминка
Repeat after me the following words. Mind your
pronunciation. Let`s start:
[ʃ] she, shoe, fish, sugar
[u:] school, pool, soup
[i:] tea, please, meal
[ɔ:] corn, or, four, salt
[ɒ] hot, coffee, orange
[e] egg, lemon, bread
Учні повторюють за вчителем звуки
і слова. ( Додаток 6)
ІІ. Перевірка виконання учнями домашнього завдання
1. Учні ланцюжком зачитують виконані вправи p.92 ex.1, p.94 ex .4;
2. Деякі учні розповідають про власний здоровий спосіб
життя (6-7 речень).
3.
Взаємоперевірочний лексичний диктант на перевірку вивчених ЛО. (Додаток
7)
sugar, milk, banana, rice, cheese, sausage, pizza, chips, potato, omelet, meat, fruit salad, coffee,
butter, eggs, porridge, yoghurt, mayonnaise, popper, peas, Jam.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
1. Введення лексичного матеріалу
Учитель вводить нові назви фруктів та овочів, використовуючи картки з малюнками , муляжі та слайдову
презентацію.
Т: Look! These are fruits and vegetables. This is a banana/apple , cucumber, cabbage, carrot, onion, tomato, lemon, orange (показ слайдів 1-10) .
Who can sort them into two groups:
fruits and vegetables?
Can you name all the fruits/vegetables?
What is your favourite fruit/vegetable?
Which fruits/vegetables don't you like?
2. Відпрацювання нової лексики за допомогою малюнків та іграшок
Т: Let's look at the pictures. What fruits and vegetables can we see here?
Гра «What fruits/vegetables do you like?».
Розподіліть фрукти та овочі в окремі
корзини
Put
fruit and vegetables into different baskets
T: Now tell me please, what
fruits/vegetables do you like?
Р1. I like apples.
T: What fruits/vegetables
does he/she like?
Р2: He/she likes apples. And I like bananas.
P3: He/she likes bananas.
And I like tomatoes.
3.
Фізкультхвилинка
T: Stand up, please. Listen, repeat and do the
exercises.
Hands
up! Hands to the sides!
Hands
down! Hands up!
Roll,
roll, roll your hands as slowly as you can
Roll,
roll, roll your hands as quickly as you can
Rub, rub, rub
your hands as slowly as you can
Rub,
rub, rub your hands as quickly as you can
Sit down.
ІV. Осмислення, узагальнення і систематизація
нових знань.
1.
Активізація використання нової лексики
Назвіть та опишіть фрукти і овочі
на малюнках. You have some cards with fruits and vegetables. Name and describe them.
2.
Гра «Clap your Hands»
Якщо ви чуєте назви фруктів чи
овочів плескайте в долоні.
Listen to me. If you hear the names of fruits and vegetables clap your
hands:
pen, desk, cucumber, school, cabbage, box, children, carrot, onion, family, tomato, mother, sister, apple, cat, dog, banana, kite, lemon, orange.
3. Загадки
Teacher: What fruit or vegetable do I mean?
Teacher: 1. It is green and long.
Pupils:
Cucumber.
Teacher: 2.
It is round and green.
Pupils:
Cabbage.
Teacher:
3.It is round and red.
Pupils:
Apple.
Teacher: 4.
It is round and yellow.
Pupils:
Lemon.
Teacher:
5. It is long and orange.
Pupils:
Carrot.
4. Розвиток діалогічного мовлення. Рольова гра
Teacher: Now you will act out dialogues. Imagine that you are in the shop.
Some of you are customers and some of you are shop – assistants. Buy and sell
fruit and vegetables.
•
Good morning!
•
Hello! Come in, please. What would you like to buy?
•
I would like to buy four kilos of apples, one kilo
of bananas and three kilos of tomato.
•
Here you are.
•
Thank you! Goodbye.
•
Goodbye.
(3-4 діалоги заслуховуються.)
V. Підсумки уроку. Оцінювання.
Розгадайте кросворд, використовуючи вивчені
на уроці слова
Т:Що нового дізналися сьогодні?
Які завдання
вам найбільшіе сподобалися?
Які завдання були складними?
VІ. Домашнє завдання
Для всіх: вивчити
нові слова, 9б: виконати Впр. 5
стор.97, скласти речення; 10-12б: Впр. 6, стор 97, доповнити речення.
Урок №3
Тема. Солодощі. Вживання
“much” , “many” зі злічуваними
та незлічуваними іменниками. Розвиток навичок аудіювання.
Мета: актуалізувати
лексику за темою; удосконалити навички аудіювання з повним розумінням прослуханого з метою
виявлення корисної інформації; поглибити знання учнів про іменник, дати поняття
про злічувані та незлічувані іменники та вживання з ними “much”, “many”;
розвивати комунікативні навички,
уяву, увагу, пам’ять, творчість,
розвивати мовну здогадку та вміння аудіювати текст, що містить незначну частину
невідомих слів; прищеплювати вміння самостійно працювати, сприяти
загальнокультурному розвитку учнів;
прищеплювати культуру поведінки, уміння співпрацювати; виховувати
зацікавленість у розширенні своїх знань.
Тип уроку:
урок
формування навичок і вмінь.
Комплекс
використаних методів (за
класифікацією Ю.К.Бабанського):
o
словесні:
розповідь, бесіда;
o
репродуктивні;
o
наочний:
робота з таблицею;
Список
літературних джерел:
1.
Навчальна програма для загальноосвітніх
навчальних закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних
мов "Іноземні мови. 5-9
класи" ВД "Освіта" (зі змінами 2015 року, наказ МОН №585 від
29.05.2015). Англійська мова.
2.
Карпюк О.Д. Англійська мова 6 клас (5-й
рік навчання) (підручник) –
Астон,
2014.
3.
4.
Аудіозаписи до підручника Карпюк О.Д.
Англійська мова 6 клас (5-й рік навчання) – Астон, 2014
Обладнання: аудіозапис тексту для аудіювання,
аудіозапис пісеньки для фізкульт хвилинки, зображення солодощів, продуктів,
картки, граматична таблиця.
Структура
уроку
І. Оргмомент. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
(2
хв.).
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності.
Повідомлення теми, мети
та завдань уроку (3 хв.).
ІІІ. Усвідомлення
теоретичного матеріалу (12
хв.).
ІV.
Закріплення вивченого (8 хв.).
V. Розвиток навичок аудіювання
(14 хв.).
VI.
Домашнє завдання (2 хв.).
VII.
Підсумок уроку. Оцінювання
(4 хв.).
І. Оргмомент. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
Створення
емоційно-позитивного настрою на роботу.
Hello, pupils. You are welcome to the English world. How are you today? Are you in a good mood? Are you ready for the lesson?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Do
you remember what topic we are learning? Yes, it is “Food. Sweets.” We have
already learned a lot of words and some information of the topic. So, it is a
good time to recollect all these things to see if you are ready for the lesson
and help those who have some gaps on the knowledge of this topic. At the end of the lesson we will work at developing of your listening
skills and check your listening comprehension. Let’s start our lesson.
ІІІ. Усвідомлення теоретичного матеріалу у
процесі практичної роботи.
1.Фонетична розминка.
Учням
пропонується згадати і назвати всі
продукти, які вони почули та проговорили під час розминки.
I
drink milk, I eat cheese
I
like nuts, I like greens,
I
like cereals, I like beans.
These
are things my body needs.
Chorus: But late at
night
Under
my bed-clothes
I
eat chocolate,
And
no one knows.
I
eat vegetable, I drink juice,
I
like rice, I like fruit,
I
like pasta every way,
I
eat good things every day.
Chorus: But late at
night
Under
my bed-clothes
I
eat chocolate,
And
no one knows.
I
like honey on my bread,
I like salad and I like eggs ,
I
drink water all day long-
All
these things make me strong !
Chorus: But late at
night
Under
my bed-clothes
I
eat chocolate,
And
no one knows
2. Повторення вивчених лексичних одиниць.
You have cards on your desks. Here
are some common ideas about food.
Your next task is to match the words
with the correct definition, read them and discuss. Завдання на картках.
1)Eating
carrots…
a)getting colds.
2)Fish
is good for… b)live
long.
3)Eating
cheese at night makes you…
c)good for eyes.
4)Garlic
keeps you from…
d)sleeping.
5)Drinking
coffee keeps you from… e)your
stomach.
6)Yogurt
makes you…
f)dream.
7)An
apple a day keeps…
g)the brain.
8)Warm
milk helps you…
h)the doctor away.
9)A
cup of tea settles… i)go to
sleep.
Keys : 1c, 2g, 3f, 4a, 5d, 6b, 7h,
8i, 9e.
3. Робота з новою лексикою теми «Солодощі» (Sweets). Відпрацювання лексики усно. Закріплення у формі інтерактивної вправи «Сніговий ком» ('' Snowball'') (за
ілюстраціями)
Учні отримують
завдання назвати всі назви солодощів, з
якими вони познайомились. Кожен учень називає одне слово, яке у нього є на
картинці. Наступний учень повторює всі слова, які назвали попередні учні і
додає своє.
4. Подання граматичного матеріалу.
Злічувані та незлічувані іменники
Злічувані
іменники можна порахувати: an apple, a carrot, a banana, a plum, a cup, a candy.
Незлічувані
іменники не можна порахувати: water, milk, soup, meat,
Sugar,
butter, salt, sand, poetry, peace, progress.
ВОНИ МАЮТЬ ТАКІ ВІДМІННОСТІ:
Злічувані іменники
|
Незлічувані іменники
|
1.Можуть
вживатися з неозначеним
артиклем: This is a table. What
a nice kitten!
|
1.Не вживаються з неозначеним артиклем: This is snow. What fine
weather!
|
2.Утворюють множину і вживаються з кількісними
числівниками: There are four apples on the plate.
|
2.Не утворюють множини і не вживаються з кількісними
числівниками
|
3.Вживаються
зі словом many: There are many pencils in the box.
|
3.Вживаються
зі словом much: There
is much water in the pond.
|
4.Запам’ятайте іменники, які в
англійській мові є незлічуваними і
тому вживаються в однині: news
(новина/новини),
advice
(порада/поради), furniture (меблі), money
(гроші),
fruit
(фрукти), cream (вершки).
|
|
ІV. Закріплення вивченого. Відпрацювання граматичного матеріалу.
1.Робота
в парах.
Виконання вправи 2, стор. 99. Fill in these quiz questions. Use “ much” and “ many”. Then ask questions.
Взаємоперевірка.
2.Відпрацювання
граматичного матеріалу в діалогічному мовленні
Виконання вправи 3, стор. 99. Робота в
парах. Complete the dialogue and read it aloud.
3. Фізкультхвилинка (аудіозапис 1).
IF YOU ARE HAPPY
If
you are happy and you know it
Clap
your hands!
If
you are happy and you know it
Clap
your hands!
If
you are happy and you know it,
And
you really want to show it,
If
you are happy and you know it
Clap
your hands!
If
you are happy and you know it
Stamp
your feet!
If
you are happy and you know it
Stamp
your feet!
If
you are happy and you know it,
And
you really want to show it,
If
you are happy and you know it
Stamp
your feet!
If
you are happy and you know it
Shout “Hurray!”
If
you are happy and you know it
Shout “Hurray!”
If
you are happy and you know it,
And
you really want to show it,
If
you are happy and you know it
Shout
“Hurray!”
If
you are happy and you know it
Do
all three!
If
you are happy and you know it,
Do
all three!
If
you are happy and you know it,
And
you really want to show it,
If
you are happy and you know it
Do
all three!
V. Listening Comprehension.
Розвиток навичок аудіювання.
1.Етап підготовки
до аудіювання.
1)Виконання вправи
4а (ст.99)
Read the sentences and guess the
meanings of the words in bold:
Tasty, fried, cornflakes, a toast.
2) Виконання вправи 4b (ст.100) ланцюжком.
Agree or disagree with the statements
below.
2. Етап аудіювання (аудіозапис 2).
Учні двічі
прослуховують аудіозапис вправи і виконують тестове завдання вправи 4c (ст.100).
Listen about British food and check
your answers. Put the headings in the order as your are listening to them.
Listening
People
from another countries often believe
that British food is bad and not tasty. The most famous meal is traditional
breakfast. It is fried egg, bacon ,
sausage, fried tomatoes, and fried bread. But most British people have
toast with marmalade or cereals such as cornflakes.
A
late breakfast or early lunch is called
brunch. Many British people eat very little for lunch and then have a big meal
when they come home around 6 in the evening. It is called dinner. It is a
cooked meal.
If
you want to eat out, there are a lot of different
restaurants. Fish and Chips Shops are
their traditional Fast Food restaurants. There are also
a lot of Burger and Pizza Places as well as Indian and Chinese takeaways.
3. Етап перевірки розуміння змісту
тексту.
Інтерактивна вправа «Сенкан»
У
стислій формі відтворити почуте. Робота в групах по 4.
(Додаток 16)
Зразок
1-й рядок
|
1 іменник
|
Britain
|
2-рядок
|
2 прикметники
|
Traditional, interesting
|
З-й рядок
|
3 дієслова, чи опис дії
|
Eat toast with marmalade,
cornflakes
|
4- рядок
|
Фраза, яка передбачає
особистісне ставлення до теми
|
I dream of eating out in London
|
5-рядок
|
Синонім до іменника в 1 рядку
|
Country of traditions
|
VІ. Домашнє завдання.
Ex. 5 p.100. Your hometask is to
do the quiz to find out how much you know about food. Match questions with
answers. ARE YOU FOODIE? Випереджувальне
завдання: підготувати міні-презентацію про традиції харчування
VІІ. Підведення підсумків уроку. Оцінювання
Our lesson is coming to an end.
During today’s lesson you have learnt how to use “much” and
“many” with countable and uncountable nouns , discuss
questions about food which we eat every day and how to listen to and understand the text about eating habits in
another countries. Today you’ve worked very hard, many
of you have been very active. So, сheck yourself.
My achievements
|
Yes or No
|
|
1
|
I know the words, can write some of
them
|
|
2
|
I
can ask and answer the questions about food
|
|
3
|
I can listen to and understand the text
about eating habits in another countries
|
|
4
|
I can tell about food and
drinks
|
|
5
|
I can use “much” and “many” with
countable and uncountable
nouns
|
If you get 5 “yes” – it’s
brilliant.
If you get 4 “yes” – it’s
very good.
If you get 3 “yes” – it’s
satisfactory.
If you get 2 “yes” – it’s
bad.
T: You work really
hard today. Thank you for the lesson. Your marks are:
Saying goodbye.
T: Stand up,
children! Thank you for your creative work. The lesson is over. Goodbye!
Урок №4
Тема Улюблені страви.
Вживання “would/wouldn’t like”
Мета: активізувати лексику з теми, вчити учнів
детально розуміти
прослуханий та прочитаний тексти, вчити вживати структури типу “would/wouldn’t like”, вчити вести
діалог за ситуацією « У ресторані», познайомити з культурою їжі різних країн;
розвивати
здібності учнів до слухової, логічної і зорової диференціації, до здогадки на
основі контексту, до логічного викладу змісту висловлювання, діалогічного та
монологічного мовлення;
виховувати
коректне ставлення до роботи та відпочинку, повагу до сімейних традицій у харчуванні
людей з інших країн світу.
Тип уроку:
комбінований.
Комплекс
використаних методів (за
класифікацією Ю.К.Бабанського):
o
словесні:
розповідь, бесіда;
o
репродуктивні;
o
методи
стимулювання;
o
дослідницький;
o
частково-пошуковий;
o
змагальний.
Список
літературних джерел:
1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних
закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов
"Іноземні мови. 5-9 класи" ВД "Освіта"
(зі змінами 2015 року, наказ МОН №585 від 29.05.2015). Англійська мова.
2.
Карпюк
О.Д. Англійська мова 6 клас (5-й рік навчання) (підручник) –
Астон, 2014.
6.
http://yandex.ua/video/search?p=1&filmId=cnD4Bs4lUXI&text=В.Africain%20restaurant_%20відео&_=1446301746359&safety=1.
Обладнання:. підручник, роздатковий матеріал (набір
карток для гри в доміно, штучні гроші, меню з ресторанів), відеозаписи.
Структура
уроку
І. Оргмомент. Уведення
в іншомовну атмосферу (3 хв.).
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і задач уроку.
(3 хв.).
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.(2
хв.).
IV. Активізація
пізнавальної діяльності (10 хв.).
V. Формування знань та навичок читання. (8 хв.) .
VI. Закріплення
вивченого (15 хв.).
VII. Підсумок уроку. Оцінювання (3 хв.).
VIII. Домашнє
завдання (1 хв.).
І. Оргмомент. Уведення в іншомовну атмосферу
Створення емоційно-позитивного
настрою на роботу.
T.: Good morning. Watch a vidеo and say what we will speak about today
Розвиток навичок
сприйняття на слух. Відеофільм (учні
розповідають про національну кухню) https://www.youtube.com/watch?v=5WY7lTkGk5I )
(52
сек). (Відео №1)
II. Мотивація навчальної діяльності,
повідомлення теми, мети і задач уроку.
The topic of our lesson is “Favourite
dishes”. Write down it please.
Сьогодні ми з вами попрацюємо в групах -
заробимо гроші важкою працею і, як результат, поїдемо до 3 найкращих ресторанів світу. Це нам
допоможе зробити лексика з теми їжа та ваші набуті знання та навички. Для цього я розділю вас на групи. Оберіть спікерів. Are you ready? Go!
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Впр.5 с.100,
учні зачитують речення ланцюжком.
IV. Активізація пізнавальної діяльності
1. Lexical Game
“Guess the Word”. Лексична гра.
Let’s play a puzzle-game “What food is it?” Listen
attentively and guess the name of the dish. Your task is to write the words in
your exercise-books.
1. A
food made with frozen milk and chocolate, fruit juice, etc. (Ice-cream)
2. A
hot brown drink. (Tea)
3. Two
piece of bread with butter, cheese, sausage or something else between.
(Sandwich)
4. Food
made from corn that you can eat for breakfast with milk. (Cereal)
5. Bread
that is heated so that it is brown. (Toast)
6. A
mixture of uncooked vegetables or fruit. (Salad)
7. Long
pieces of potato, cooked in hot fat. (Chips)
8. A
sweet food with fruit inside pastry. (Pie)
9. Brown
powder you mix with hot water to make a drink. (Coffee)
10. This food has got potatoes, carrots, onions,
salt, pepper and fish. (Fish soup)
What do you usually do and eat at
weekdays?
What do you usually do and eat on
holidays?
T.: Write down it
please in your exercise-books
V. Формування знань та навичок читання.
1. Підготовка
до читання. Перегляньте
текст, знайдіть у ньому словосполучення з would like and like, намагайтесь
зрозуміти значення виділених слів по контексту; перевірте себе за словником.
2. Етап читання .Учні отримують картки для самостійної
роботи. (Вкажіть вірний переклад речень) Вони мають розташувати
речення у правильному порядку, щоб вийшов діалог.
3. Етап перевірки. Робота в парах. Двоє учнів, які першими закінчили роботу, читають діалог за ролями.
- What shall we order, Kate?
- I’d like some apple juice. Will you have the same, Dolly?
- I want some strawberry ice-cream. And you, Dolly?
- Salad? Oh, yes. I think vegetable salad will be
good.
- I prefer some chicken and rice.
Would you like some salad?
- And I’ll ask for a piece of cherry
cake. It’s so tasty here. What about drinks?
- As for me I would like some fish and
chips. And what about you, Dolly?
- No, I want some orange juice. Let’s
make an order now.
- Yes, I agree with you . I will
order some tomato and cucumber salad. And what would you like for dessert, Kate?
4.Фізкультхвилинка.
Молодці. Я вам пропоную на цьому уроці
заробити гроші і витратити їх на 3 найкращих ресторани світу. Перш ніж дізнатися, хто куди і в який
ресторан летить, пропоную відпочити і
розім’яти м’язи, щоб більше влізло.
Див. урок 3
VІ. Закріплення вивченого.
1. Робота
в групах. Гра «Доміно»
T: Як ви вже зрозуміли, діти, money for restaurants ми
будемо заробляти у групах, щоб було легше. Я маю в руках конверти із
завданнями. I have envelopes with tasks. Виконавши завдання кожна група отримає по 400 доларів і дізнається до якого
ресторану поїде. Це зрозуміло? Each group will receive $ 400 and find out which restaurant to go. Is that clear?
Підніміть руку,
хто грав у доміно? Принцип завдань такий: кожна група знайде у конверті по 13
карток, які ми назвемо “stones” (слово записане
на дошці). На них будуть написані розірвані частини фраз типу: 1. Dinner - to boil; 2. Water - to wash up 3. The dishes – to fry. Ваше
завдання вистроїти по принципу доміно фрази, які ми вчили на попередніх уроках.
Для прикладу я виконую завдання показово. Я маю 4 картки – 3 stones.I have 4 stones. І вибудовую ланцюжок з цих stones, а саме
вишукую логічні фрази. У мене вийшли фрази: to boil water –
кип’ятити воду, to wash up the dishes – мити
посуд , to fry fish –
смажити рибу. Фрази, які у вас вийдуть, запишіть у зошит з перекладом. На це
завдання я даю кожній групі по 5 хвилин. - Ready? (Додаток 19)
S.: Учні працюють у
групах. Після виконання вчитель перевіряє правильність вибудованих фраз.
T.: Спікер, зачитайте, які фрази у вас вийшли.
Молодці. T: Кожна
група отримує меню ресторана і гроші. Я прошу підійти спікера з кожної групи і отримати довгоочікуване меню і гроші. Each group receives restaurant menu
and money. I ask to
come in speakers and get the welcome menu and money.
-
So, where is group №1 flying – XO Restaurant in Montreal,
France. Attention to the Screen Відео №2
-
So, where is group №2 flying – Fabien
Restaurant in Rome, Italy. Відео №3
-
So, where is group №3 flying – African Restaurant in London, England. Відео
№4
2. Робота
в парах. ( p.103 ,ex 4)
T: Діти, ось ми сидимо з вами у ресторані. Але
ж нам треба зробити замовлення. І для цього пропоную вам для зразка наступний
діалог.
-
Children, here we are sitting with you at the restaurant. But we
need to make an order. And for
that I suggest you the next dialogue. Між
офіціантом (A waiter) та відвідувачем (customer).
A
waiter: Hi. What shall we order?
Customer:
Yes. I’d
like some apple juice. Will you have …..?
A waiter: Would you like anything to eat?
Customer:
Yes. I prefer some chicken and rice .,
please.
A
waiter: OK. Here you are.
Customer:
How much is that?
A
waiter: Four dollars ninety-eight, please.
Customer:
Thanks.
- Your task is to
make up and write a similar dialogue, you can see the model and use
i your a restaurant mеnu. In the menu you will find all the words
we teach. You need to write it in a notebook.
If you have any questions - hand
up - I'll help. Додаток 20
T: Хто виконав це завдання, програйте цей діалог у парах усно. Вам 1
хвилинка. (1хв.) Who
is ready act out the dialogue in
pairs, orally.
Тепер я хочу,щоб ви вийшли до дошки і
програли ваш діалог.
VIІ. Підсумок уроку. Оцінювання
Молодці. Час наш спливає. Ви наїлися,
відпочили. Тому давайте пригадаємо, які ми фрази повторили, вивчили та
закріпили на цьому уроці.
Організовуємо 2 команди. Виграє та
команда, яка останньою назве фразу, а
інша команда не зможе продовжити.
S.: Діти називають
по черзі фрази з уроку.
I’ll give you the following marks... because....
VІІI. Домашнє завдання.
Для всіх – вивчити
слова; до 9 б. - p.103 ex.3b,
письмово; 10-12 б. – скласти діалог
«У ресторані», закінчити роботу над міні-презентаціями про традиції харчування
Our lesson has come to the end.Thank you very much for active work and I hope
our lesson was interesting for you.
Урок №5
Тема Традиції харчування
Мета: відпрацювати
використання вивчених ЛО в рамках теми уроку,
вдосконалити
інтонаційно-вимовні навички, виробляти уміння та навички
використання
вивчених граматичних явищ;
розвивати уміння
та навички діалогічного та монологічного мовлення в рамках
теми,
пам’ять, увагу, мислення;
виховувати
інтерес до вивчення іноземної мови та любов до співпраці.
Тип
уроку:
урок практичного застосування знань, навичок і умінь
Комплекс
використаних методів (за
класифікацією Ю.К.Бабанського):
o
словесні:
розповідь, бесіда;
o
репродуктивні;
o
наочний:
презентації;
o
дослідницький;
o
частково-пошуковий;
Список
літературних джерел:
1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних
закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов "Іноземні
мови. 5-9
класи" ВД "Освіта" (зі змінами 2015 року, наказ МОН №585 від
29.05.2015). Англійська мова.
2.
Карпюк
О.Д. Англійська мова 6 клас (5-й рік навчання) (підручник) –
Астон, 2014.
3.
https://yandex.ua/images/search?p=1&text=піраміди%20харчування%20на%20англійській%20%20мові&img_url=http%3A%2F%2Fcs312130.vk.me%2Fv312130257%2Fd81%2FcurBLrdhfI4.jpg&pos=52&rpt=simage&_=1446302455977
Обладнання: підручник, картки, міні-презентації учнів.
Структура уроку
I. Оргмомент. Повідомлення теми, цілей
і завдань уроку. (1 хв.)
II. Перевірка домашнього завдання. (4 хв.)
III. Актуалізація і корекція опорних
знань, навичок і вмінь. (20 хв.)
IV.Самостійне виконання учнями завдань. Контроль та допомога вчителя.(5 хв.)
V. Звіт учнів про
роботу і теоретичне обгрунтування отриманих результатів. (10 хв.)
VI.
Підсумки уроку. Оцінювання.(4 хв.)
VII.
Домашнє завдання (1хв.).
І. Оргмомент. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку.
Створення емоційно-позитивного настрою на
роботу.
Good morning, boys and girls. Today we’ll
go on with our work on the topic Food.
You know I feel terribly tired,
though I eat healthy food. Look, I have an apple, a cucumber, and macaroni.
Don’t you think it’s enough? Should I eat anything else?
Ps: You should eat meat, greens, eggs…
ІІ. Перевірка
домашнього завдання.
Робота в парах. Діалоги «У ресторані»
ІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь
1. Фонетична зарядка.
So, today we’ll talk about things
people must eat if they want to be healthy. But first we’ll have a little
phonetic practice. Say after me, please:
Health
Healthy
Healthy food
Diet
Balanced diet
Vegetables
Vegetables and fruits
Grains and roots
Muscles
Muscle builders
Carbohydrates
Proteins
Vitamins
T: What do you think a healthy food is? Ps: …
4. Демонстрація міні-презентацій (випереджувальне
завдання)
Now I want you to show us your short films about food traditions in your families. Учні демонструють свої відеоролики з
розповідями про традиції харчування в
їхніх сім’ях.
5. Робота в групах. Обговорення відеороликів
T:
Now you will
work in small groups, each of them consists of 4 members. Discuss the films you
have just seen and tell if you like these traditions or not.
(Учні
діляться на групи по 4, обговорюють один з побачених відеороликів. Потім один
учень з кожної групи висловлює загальну думку групи).
6. Фізкультхвилинка
T: Stand up,
please. Listen, repeat and do the exercises.
Hands
up, hands down. Hands on hips, sit down.
Stand still, hands to the sides. Bend left,
bend right.
One, two,
three-hop. One, two, three-stop!
ІV. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за
допомогою вчителя.
Розвиток навичок читання. Робота в групах.
T:
Now, please,
read this text and put its parts in right order.
( Учні
отримують аркуші з надрукованим текстом і розставляють його частини в
потрібному порядку.)
Pull these strips, please. Now those
with a green/blue text sit yourselves at this table.
Your task is to arrange strips with
the text in order.
Here
is Charlie and his family. They exist only on one type of food. No wonder they
are in this run down condition.
V. Звіт учнів
про роботу і теоретичне обгрунтування отриманих результатів.
1.Робота над текстом. Робота в парах
(Учні
працюють в парах і виконують завдання до тексту.)
T: Divide the products into groups.
Animals group
|
Vegetables
and Fruits group
|
Grains and
Roots group
|
2. Перевірка розуміння за допомогою
бесіди.
T: Well, as you can see Charlie and his family are happy now because they
have a balanced diet. So, what is a balanced diet and why do people need it?
Ps: It is when you eat enough
vegetables and fruits, animal products and grains and roots. Balanced diet is a
combination of all three groups.
T: And what do you think we need more?
What is the proportion?
Ps: We need more grains and roots for
energy. Then we need vegetables and fruits for good bones and sound teeth and
we need less animal products for muscles and strength.
T: Now, I’ll give these pyramids and the task is to arrange these pictures
according to the importance. You have 2 minutes and then be ready to explain
your choice….
Time’s over. Let’s compare your two pyramids.
Explain why you have put … on this level
VІ. Підсумки уроку.
Оцінювання
T: Thank you
very much for your work. Let’s
talk about your favourite traditional dishes tell us
what traditional Ukrainian dishes you will eat on Christmas and Easter.
Thank
you. You were great and deserve very good marks. So, …
VІІ.
Домашнє завдання
And
your homework for the next lesson will be a recipe of your favourite dish
Урок №6
Тема Їжа і напої.
Мета: активізувати і закріпити лексичні одиниці з теми,
повторити граматичний матеріал (вживання слів much/many);
розширити уявлення учнів про збалансоване харчування; практикувати учнів в
усному мовленні, розвивати навички письма, читання, навички самостійної
навчальної діяльності, співпраці;
виховувати культуру харчування, наполегливість та любов
до праці.
Тип уроку: урок практичного застосування знань,
навичок і умінь
Комплекс
використаних методів (за
класифікацією Ю.К.Бабанського):
o
словесні:
розповідь, бесіда;
o
репродуктивні;
o
наочний;
o
дослідницький;
o
частково-пошуковий;
o
змагальний.
Список
літературних джерел:
1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних
закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов
"Іноземні мови. 5-9 класи" ВД "Освіта" (зі змінами 2015
року, наказ МОН №585 від 29.05.2015). Англійська
мова.
2.
Карпюк
О.Д. Англійська мова 6 клас (5-й рік навчання) (підручник) –
Астон, 2014.
3. Биркун Л.В. Англійська мова 6 клас – «Освіта», 2006.
Обладнання: текст для
читання «Balanced Diet», кросворд, малюнки різноманітних продуктів, фруктів та
овочів, 2 ватмани, підручник.
Структура
уроку
I. Оргмомент. Уведення в іншомовну атмосферу.
(2 хв.).
II. Мотивація
навчальної діяльності (1
хв.).
III. Повідомлення
теми, мети та завдань уроку (3 хв.).
IV.Перевірка домашнього завдання. (3 хв.)
V.
Активізація лексичного матеріалу.(11
хв.)
VI.
Формування
умінь та навичок. (10 хв.)
VII.
Систематизація
й узагальнення вивченого (9 хв.).
VIII.
Підсумок
уроку. Оцінювання. (4 хв.).
IX.
Домашнє
завдання (2 хв.).
І. Оргмомент. Уведення в іншомовну атмосферу.
Good afternoon! Nice to see you. Let’s start our lesson I
can see you feel really healthy now. Do you eat fruit? Do you like vegetables?
Ok!!!! Today we are going to revise lexical material on the topic Food.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
We have already learned a lot
of words and some information of the topic. So, it is a good time to recollect
all these things to see if you are ready for the lesson and help those who have
some gaps on the knowledge of this topic. We’ll speak
and decide what is balanced diet.We are going to develop your writing
skills.
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Today we are going to revise lexical material on the topic Food.
Read the poem.
Vegetables and fruit
For children are very good.
Eat vegetables and fruit
And they do you very good.
Those who eat much fruit
Are in a very good mood.
Why vegetables and fruit are
useful for people?
ІV. Перевірка
домашнього завдання.
Учні зачитують рецепти своїх улюблених страв.
V. Активізація
лексичного матеріалу.
1. Вправа на уважність (аудіювання)
Find unnecessary word:
1.Tea, milk, potato, juice.
2.
Rice, fish, cereal, porridge.
3.
Ice-cream, sweet, sandwich, cake.
4.
Cutlet, sausage, fish, onion.
5.
Cheese, chicken, milk, curds.
2. Розвиток
діалогічного мовлення. Робота в парах.
Answer the questions.
How often:
Do you eat fast food?
Do you drink fizzy drinks?
Do you eat breakfast?
Do you eat sweets or chocolate?
3. Work in groups. Робота в
групах.
You can see 2 posters on a board. You have some pictures of
different products at your desks. Imagine that a group of foreign
students is coming to our school. Glue the pictures to make a poster
“Traditional Ukrainian Food” for a poster display.
(Діти
виготовляють плакати, підбираючи
потрібні малюнки)
T: Are you
ready? Then describe your posters .
(Діти по черзі
захищають свої проекти)
Group 1:
P1: Here you can see how to make a wonderful
traditional Ukrainian dish – borsch.
P2: Borsch is very delicious food.
P3: Borsch is my favourite food.
P4: My mum’s borsch is the best
borsch I’ve ever eaten.
P5: To cook borsch we need: meat,
beetroots, carrots, onions, potatoes, a head of cabbage, pepper, tomatoes, salt
and sour cream.
P6: There are a lot of vitamins in
borsch.
P7: Borsch is tasty and useful.
P8: Borsch is our traditional food,
etc.
Group 2:
P1: My favourite dish is varenyky.
P2: Varenyky is a traditional
Ukrainian dish.
P3: My mother cooks varenyky with cheese, potato, cabbage and berries.
P4: The most delicious dish for me is
varenyky with cherries.
P5: Varenyky with cherries are sweet
and juicy.
P6: When I visit my granny she always
cooks my favourite varenyky with cherries.
P7: To cook varenyky with cherries we
need: flour, water, eggs, salt, sugar and cherries.
P8: I can eat varenyky with cherries
every day, etc.
4. Фізкультхвилинка
IF YOU ARE HAPPY див. урок 3
VІ.
Формування умінь та навичок.
1. Етап підготовки до читання. Завдання на повторення
граматичного матеріалу.
Match much or many with the words.
Salt, tea, water, salad, potato, milk, mushrooms, onions, carrots, oil, apples, meat, spice,
macaroni.
Name the products you need to
cook mushroom soup. (We need….)
2. Етап читання.
Read the text.
Answer the
question. Do you eat a balanced diet?
Balanced diet
If you want to be healthy, a balanced diet is very important. Food gives
us energy and nutrients we need to live. There is
no good and bad food, but we need to get the right amount of each type of food
to be strong and fit. Junk food and fast food are high in fats and sugar. These
food might be delicious and it’s OK to enjoy them sometimes, but don’t forget
“an apple a day keeps the doctor away”
Everything we eat is from one of the five different food groups. Every
day, our bodies need protein, carbohydrates and healthy fats to give us energy
and good health.
1. Meat, fish and eggs. This
group also includes beans and nuts. These food have protein and this helps us
to grow.
2. Bread and cereals. Potato is in this group too. This food gives u
energy.
3. Fruit and vegetables. It
is very important to eat them. This food helps our digestion and has lots
of vitamins and minerals.
4. Milk and diary. This food has calcium which is important for
our bones and teeth.
5. Fat and sugar.
This food is not very good for us. So it is important not to eat it very often.
3. Етап перевірки розуміння тексту.
Answer the questions:
What food groups can you name?
What is balanced diet?
What food is bad for our health? Why?
VІІ. Систематизація й
узагальнення вивченого
1.Кросворд
Complete the crossword and
find the missing word.
1.
I want to eat sandwich. I have some
cheese and…(5letters) - (bread).
2.
I like all kinds of…. – beef, pork,
chicken (4) – (meat).
3.
Carrot, peas, onion are all….
(10) - (vegetables).
4.
You can find lots of …C in oranges(7)
– (vitamin).
5.
Iron is a very important…. You can
find it in green vegetables (7) – (mineral).
6.
…is a mineral you can find in dairy
products (7) – (calcium).
7.
… are white and hard, there are lots
of them inside our bodies. (5) – (bones).
2.Розвиток навичок письма. Інтерактивна гра ’Fruit salad’
Look through the pictures of
fruit and write the names of them on the board.
Children run to the board with the picture, stick it on the board and
write it.
Let us check them. Check the
spelling of the names of different kinds of fruit.
VІІІ. Підсумок уроку. Оцінювання.
So, if you have a balanced diet, you will have more energy for school,
for friends and for hobbies!
Reflection.
T: Choose the drawing that reflects your mood:
ІХ. Домашнє завдання
для всіх – вивчити
слова; до 9 б. - p.109 ex.3,
скласти меню свого кафе, письмово; 10-12 б. – p.109 ex.2b, скласти розповідь про звички харчування
друга (6-7 речень)
Saying goodbye.
T: Stand up,
children! Thank you for your creative work. The lesson is over.
Додатoк
b
|
r
|
e
|
a
|
d
|
|||||||||
m
|
e
|
a
|
t
|
||||||||||
v
|
e
|
g
|
e
|
t
|
a
|
b
|
l
|
e
|
s
|
||||
v
|
i
|
T
|
a
|
m
|
i
|
n
|
|||||||
m
|
I
|
n
|
e
|
r
|
a
|
l
|
|||||||
c
|
a
|
l
|
c
|
i
|
u
|
m
|
|||||||
b
|
o
|
n
|
e
|
s
|
Урок №7
Тема Харчування.
Узагальнення і систематизація знань
Мета: закріпити й активізувати лексичний матеріал з
теми «Харчування» , повторити
граматичний матеріал: злічувані та незлічувані
іменники, навчати спілкуванню за темою;
розвивати навички аудіювання,
письма, мовлення та
читання, пам'ять, мислення;
виховувати культуру харчування та любов до вивчення
іноземної мови.
Тип уроку:
урок узагальнення та систематизації
знань.
Комплекс
використаних методів (за
класифікацією Ю.К.Бабанського):
o словесні: розповідь, бесіда;
o репродуктивні;
o методи стимулювання;
o метод самоконтролю;
o дослідницький;
o частково-пошуковий;
o змагальний.
Список
літературних джерел:
1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних
закладів і спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов
"Іноземні мови. 5-9 класи" ВД "Освіта" (зі змінами 2015
року, наказ МОН №585 від 29.05.2015). Англійська
мова.
2.
Карпюк
О.Д. Англійська мова 6 клас (5-й рік навчання) (підручник) –
Астон, 2014.
Обладнання: малюнки різноманітних продуктів, фруктів та
овочів, картки для роботи в групах, лексичні
картки, кросворд, мікрофон.
Структура
уроку
I. Повідомлення теми, цілей та завдань уроку (2 хв.).
II. Мотивація
навчальної діяльності ( 2
хв.).
III. Відтворення й узагальнення понять (16 хв.).
IV.Узагальнення та систематизація знань (20 хв.).
V.Підсумок
уроку. Оцінювання (3 хв.).
VI.Домашнє завдання (2 хв.).
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I.
Повідомлення теми, цілей та завдань уроку.
T: - Good morning, pupils!
P: - Good morning, teacher!
T: - Glad to see you!
P: - Glad to see you too!
T: I
see you are in a good mood. Am I right?
P: Yes, that’s
true.
We are in a
good mood,
And what
about you?
T:
Do you know what our mood depends on?
Ps:
It depends on the weather
school marks
seasons
friends
our meals
T: Of course, you are right. All of us like tasty food.
Look at the blackboard. There is a sentence here. But
all the words in it are written together. Try to divide these words and read
this sentence.
Peoplemusteathealthyfood People must eat healthy food
This
is the motto of our lesson.
II. Мотивація навчальної діяльності
T:
Now you see that the theme of our today’s lesson is “Food”. At the lesson we’ll
speak, watch the film, read the text, work in groups, watch the presentation
and do the tasks, do the crossword. At the end of the lesson you must give the
answers to the question “Why do the
people need healthy food?”
III. Відтворення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань.
1. Вправа «Мікрофон».
T:
As for me, I like to eat tasty food. I like chocolate very much and also I like
meat, fish, fruit and, of course, vegetables, especially cucumbers and tomatoes.
But I don’t like onion and garlic.
T:
What are your favourite dishes?
P:
My favourite dishes are pizza and varenyky.
T:
What are your
favourite drinks?
P:
My favourite drinks are cocoa and apple juice.
T:
What kind of food do you eat?
P:
I eat fruit, vegetables and dairy products every day.
P:
I usually eat
porridge, meat, soup or borsch.
T:
Why must you eat vegetables and fruit?
P:
We must eat vegetables and fruit because they have got a lot of vitamins.
T:
Are vitamins very important for you?
P:
Yes, vitamins are very important for our eyes, skin, bones, hair.
T:
Do you always eat healthy food?
P:
I think I don’t always eat healthy food . I like pizza, cakes, sweets.
P9:
As for me, I like hotdogs, hamburgers.
T:
What food do you like to eat? What food don’t you
like?
P:
I like to eat meat, vegetables and fruit but I don’t like dairy products.
T:
What food do you think is bad for you?
P:
To my mind, ‘fast food’ is bad for me.
T:
How many meals a day have you got?
P: I have got four meals a
day: breakfast, lunch, dinner and supper.
T:
What do you
usually have for breakfast?
P:
I usually have cheese or sausage sandwiches and a cup of tea for breakfast.
T:
What do you usually have for lunch?
P:
I have lunch at school. For lunch I usually have potatoes
with a cutlet, porridge with meat and a cup of tea.
T:
What do you usually have for dinner?
P: I usually have soup or borsch, potatoes or pasta, a
cup of tea for dinner.
T:
What do you usually have for supper?
P:
I usually have porridge with milk for supper.
T:
What do you have between meals?
P:
Sometimes I have a snack: an apple or a banana.
2. Робота
в парах. Діалогічне мовлення.
«У ресторані»
Well,
pupils, I see you eat different food. Some of the food is healthy, the other is
unhealthy. Our pupils have prepared menu
of their restaurants. Let’s imagine that we are their
guests. Make up dialogues between waiters and customers.
3.
Дидактична гра «Знайди слово». Кросворд.
Now, look on the blackboard and try to open the word
combination. I will help you.
1.
It’s
long and green. It has a lot of water.
2.
It’s
long and orange. Rabbits like it.
3.
It
can be with apples, cherries. We eat it for dessert.
4.
It
can be black or green. We drink it after or between meal.
5.
It
is white. The children like to drink it.
6.
It
looks like an umbrella and grows in the forest.
7.
It
lives in the rivers, seas.
8.
One
word for apples, pears, lemons.
9.
We
usually cry cutting it.
10.
We make ketchup out of it.
11.
Food made with milk.
1c
|
u
|
c
|
u
|
m
|
B
|
e
|
r
|
||||
2c
|
a
|
R
|
r
|
o
|
t
|
||||||
3p
|
I
|
e
|
|||||||||
4T
|
e
|
a
|
|||||||||
5m
|
I
|
l
|
k
|
||||||||
6m
|
u
|
S
|
h
|
r
|
o
|
o
|
m
|
s
|
|||
i
|
s
|
H
|
|||||||||
r
|
u
|
i
|
t
|
s
|
|||||||
9O
|
n
|
i
|
o
|
n
|
|||||||
10t
|
O
|
m
|
a
|
t
|
o
|
||||||
11D
|
a
|
i
|
r
|
y
|
|||||||
P:
So, pupils, we have the word combination ‘British
Food’
4. Фізкультхвилинка:
Stand up and look around,
Shake your head and turn around;
Stamp your feet upon the ground,
Clap your hands and then sit down.
ІV. Узагальнення та систематизація вивченого.
Work in groups.
Робота в групах у формі змагань
Now we are going to compete. For every task, you’ll
get stickers (За кожне правильно виконане завдання групи отримують наклейки)
1.
Find the pair. Знайти пару.
There are a lot of proverbs about eating in English
language. Let’s revise them. Find the
pair.
1.
An
apple a day
a) with eating
2.
Tastes b) is above
wealth
3.
After
dinner sleep a while, c) keeps the doctor away
4.
Appetite
comes d) but eat to live
5.
Don’t
live to eat e) differ
6.
Good
health f) after supper walk a mile
Answer.
1.
An
apple a day keeps the doctor away.
2.
Tastes
differ.
3.
After
dinner sleep a while, after supper walk a mile.
4.
Appetite
comes with eating.
5.
Don’t
live to eat but eat to live.
6.
Good
health is above wealth.
2. Знайти
всі слова до теми ”Meat”,”Dairy products”, ”Vegetables”, ”Fruit”, ”Cereals”, ”Drinks”.
Ham, sausages, turnip,
milk, margarine, tea, beans, fruit juice, lemons, bread, oranges, potatoes, wine,
carrots, apples, peanuts, coffee, tomatoes, lemonade, yoghurt, butter, hamburger,
spaghetti, flour, onions, beer, cheese.
3.
Put countable and uncountable nouns in the baskets
Розкладіть
по кошикам злічувані та незлічувані іменники.
4.
Read and match
Утворіть словосполучення.
5.
Cross out the incorrect word:
Підкресліть
зайве слово.
1.
A
cup of tea/ bread/ coffee
2.
Three
kilos of beef/ juice/ ham
3.
A
bottle of lemonade/ jam/ water
4.
A
piece of ham/ cheese/ flour
5.
A
slice of sugar/ bread/ ham
6.
A
glass of water/ milk/ soup
7.
A
packet of fish/ spaghetti/ rice
8.
A
tablespoon of vinegar/ salt/ chicken. (Самоперевірка.)
6. Riddles. Загадки:
1) I’m useful
but stinky.
(garlic)
2) What vegetable has lots of eyes but never sees?
(potato)
3) It is yellow and sour. We can add it to make tea
tasty. (lemon)
4) This is the most popular vegetable soup in Ukraine.
(borsch)
5) I’m sweet and look like the Sun in August. (orange)
6) What kind of apple isn't an apple? (pineapple)
7) Just change two letters in lemon and you will get
not a fruit but a berry. (melon)
8) What do the Japanese like? (fish)
9) What is the Italian favourite dish? (pizza)
V.
Підсумок уроку.
Оцінювання:
T: Now,
pupils, let's count your stickers. So the winner is…Clap your hands! (підрахунок наклейок та привітання переможців) You
have worked hard at today’s lesson. You were very active. I liked your work,
your answers and your marks are….
VІ.
Домашнє завдання.
Скласти
кросворд за темою «Їжа».
T: The
lesson is over. Thank you very much. Goodbye.
Відео до 4 уроку №1
Відео до 4 уроку №3
Відео до 4 уроку №4
Презетація до 1 уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар